Čísla nelžou. 98 % absolventů Green Fox Academy získalo práci v IT a denně v ní využívá to, co se v kurzu naučilo. Navíc všichni chtějí v novém oboru zůstat. Jasno mají také v tom, že kurz Junior programátora za to stál! 87 % z nich by ho doporučilo svým přátelům. Průzkum odhalil i další zajímavosti. Jednou z nich je také to, že za dva roky 85 % absolventů pracuje už na mediorní pozici s průměrným měsíčním platem 65 tisíc korun.
Přitom mnoho společného před nástupem do kurzu neměli. 56 % studentů mělo střední školu. Vysokoškolským titulem se mohlo pyšnit 39 % z nich. Pocházeli také z nejrůznějších oborů, ze služeb, zdravotnictví, marketingu, práva, školství, umění až po strojírenství. To, co je ale spojovalo, byla duševní práce. Zaměstnání, kde museli „používat hlavu“, mělo 72 % absolventů. 26 % pak pracovalo manuálně a 2 % nikdy nedělala. To byli studenti, kteří do kurzu nastoupili rovnou ze školy.
Ač si veřejnost myslí, že hlavním důvodem, proč lidé opouštějí svůj původní obor a rekvalifikují se do IT, je vidina vysokého platu a štědrých benefitů, pravda je docela jiná. 39 % studentů šlo do bootcampu s tím, že chtějí získat potřebné vědomosti o novém oboru. Dalších 35 % přiznává, že měli dobrou práci, ale začali se cítit vyhořelí, a proto se rozhodli pro změnu. 13 % k tomu donutily okolnosti, když nebyli schopní sehnat místo odpovídající jejich kvalifikaci.
To, že peníze nebyly na prvním místě, dokládá také fakt, že většina ze studentů vydělávala už dříve poměrně slušně. 40 % z nich mělo plat nad 30 tisíc korun. Necelým 7 % pak každý měsíc na účtu přistála částka převyšující 70 tisíc korun.
I když studium v Green Fox Academy nepatří k nejlevnějším, tak 91 % absolventů má jasno v tom, že za tu investici stálo. Bootcamp nabízí v rámci České republiky nejobsáhlejší osnovy a nejintenzivnější studium. 87 % z nich by kurz Junior programátora doporučilo svým přátelům. Proč? Jednoduše proto, že se jim díky němu podařilo prosadit v IT. 98 % z nich má práci, kde dennodenně využívá to, co se naučili v kurzu, a nový obor je natolik chytil, že v něm rozhodně plánují zůstat.
Dobře se jim daří i finančně. Do první práce v IT nastupují v průměru za 47 tisíc korun. Za rok či dva v oboru mají průměrně 65 tisíc korun hrubého měsíčně. V tu dobu už je 85 % na pozici mediora. Po dalším roce na výplatnici najdou cifru mezi 75 až 80 tisíci a to není ani zdaleka strop. Je to jen o jejich šikovnosti, znalostech a dovednostech.
Překvapením také není, že hodně z absolventů přemýšlí o práci v zahraničí. Přes 41 % uvažuje, že by vyrazilo na zkušenou do ciziny. Nejvíce je láká Německo, Rakousko, Velká Británie, Švýcarsko či země Beneluxu.
Průzkum tedy přinesl jednoznačnou odpověď na tu nejzákladnější otázku, zda stačí kvalitní bootcamp k tomu, aby se člověk i bez předchozích znalostí prosadil v IT. Fakta jsou jasná a nezpochybnitelná. Do nového oboru pomohla Green Fox Academy jen v Česku 400 lidem. Takže ano, kvalitní bootcamp stačí! Jde jen o to sebrat odvahu a poslat přihlášku.
-AŠ-